Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Renowacja plastikowych elementów wnętrza Touarega 2004
Autor Wiadomość
Jarked 

Samochód: Touareg 2004 4.2 V8 otruty gazem
Wysłany: 2017-06-25, 00:29   Renowacja plastikowych elementów wnętrza Touarega 2004

Koledzy Forumowicze.

zastanawia mnie fakt, czy można w jakiś sposób odnowić plastiki we wnętrzu T., które są pokryte warstwą gumy. Panel sterowania szybami i uchwyt w drzwiach od kierowcy mam częściowo "oskubany" z tej gumowej warstwy i chętnie bym to poprawił. Myślę, że to podobna przypadłość jak wszelkich przycisków z wnętrza Touarega I-wszej generacji...

Jeśli ktoś z Was ma jakiś pomysł jak to zrobić, robił to, lub wie, kto mógłby to zrobić to pisać, pisać, pisać... :)

Pozdrawiam!

syngress 
Breathcrumb

Samochód: Touareg R5 TDI 175KM 2004r.
Wysłany: 2017-06-25, 01:16   

Na upartego, można je ładnie obkleić skórą.
Pewnie droga zabawa.

Można przelecieć jakimś bardzo drobnym papierem ściernym i spryskać jakimś ładnym matem + podkład.

Są nawet spray'e do zmiany koloru elementów materiałowych, np. podsufitka.

Masz tyle możliwości, pytanie jak z umiejętnościami ? Osobiście odnawiałem sobie w ten sposób większość plastikowych elementów w Golfie IV, niestety bez odpowiedniej wiedzy, efekt piękny, ale na chwilę - nie nałożyłem podkładu, nie zabezpieczyłem bezbarwnym.

Jarked 

Wysłany: 2017-06-25, 01:38   

Dziękuję syngress

Szperam w necie i znalazłem na Alledrogo gumy w sprayu do felg. Taka guma daje fajny efekt ale konia z rzędem temu, kto znajdzie idealny kolor.... Ja mam wnętrze chyba jakieś piaskowe albo - jak znalazłem w opisach - " bananowe"....
Zależałoby mi na znalezieniu dokładnie takiego koloru, jaki mam w aucie.
Specem w tych sprawach nie jestem i najpierw zrobiłbym próbę na jakimś kawałku plastiku, a jakby wyszło marnie, to zleciłbym to jakiemuś magikowi, ale zacząć muszę od znalezienia odpowiedniej metody i materiału.

Taka guma w sprayu (matowa czarna) mogłaby być przydatna do renowacji powycieranych przycisków, które w naszych autach dość często można spotkać.

Może w ASO da się kupić taką farbę, ale nawet gdyby, to podejrzewam, że będzie dosyć droga.

Pzdr!

syngress 
Breathcrumb

Samochód: Touareg R5 TDI 175KM 2004r.
Wysłany: 2017-06-25, 14:29   

Jarked napisał/a:
Dziękuję syngress
Taka guma w sprayu (matowa czarna) mogłaby być przydatna do renowacji powycieranych przycisków, które w naszych autach dość często można spotkać.

Do przycisków znajdziesz na Ebay'u za psie pieniądze reperatury.

O gumie nie słyszałem,
masz jakiegoś linka do tego specyfiku ?

Jarked 

Wysłany: 2017-06-25, 15:15   

Znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/k2-flex...6764632438.html

i chyba kupię. Podpytam jeszcze w ASO czy da się kupić u nich dedykowany kolor, a jeśli nie, to kupię tą. Gdyby ta bezbarwna nieco ściemniła oryginalny kolor, to byłbym ' w domu"...

To może być ciekawa alternatywa dla standardowej folii i może dzięki takowej (rownież kolorowej) można by ciekawie odświeżyć zarówno wnętrze i zewnętrze naszych pojazdów.

Sprawdź i daj znać, co sądzisz o takim wynalazku.

Pzdr,
Jarek

kolka02

Wysłany: 2017-07-04, 20:58   

I jak koledzy z tym malowaniem? Udało się coś? Ja mam do polakierowania cały tunel środkowy. Nie wiem czy walczyć samemu (jakiś pewnie lakier - niegumowy) czy dać do speca jakiegoś? Ma ktoś może jakiś namiar na przyzwoitego lakiernika w okolicach Warszawy co by mi to pomalował?
Mam już oczyszczone ze starej powłoki..

rochserv 
Magik

Samochód: T. 3.0 TDI
Wysłany: 2017-07-04, 23:36   

Jak oczyszczone to daj lakiernikowi, podklad + akryl 2 skł mat i troche plastyfikatora. U mnie materiały juz czekaja ,jak wyjdzie to zrobie fotki przed i po .

Odpowiedz do tematu