Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przy skręconych kołach przy ruszaniu lub na małej
Autor Wiadomość
krzych_29 

Samochód: Touareg 3.2 v6 241KM
Wysłany: 2016-12-26, 11:55   

Darkar73 napisał/a:
Witam
Z tego, co pamiętam z wypowiedzi mechanika sprężynka jest w dyferencjale. I tam należy ją zrobić, aczkolwiek będę go jakoś niedługo widział i mogę się dopytać.

A to objawia się w taki sposób, że na jakiś hopkach, policjantach, dziurach lub kocich łbach zapina się napęd i słyszysz charakterystyczne odgłosy od napędów, jakby głośno pracujących kół zębatych. Wtedy musisz się zatrzymać i wyłączyć auto i zapłon.

Jednak musisz sprawdzić kilka rzeczy: silniczek, sprężynkę i kostki na kablach między skrzynią a komputerem.

A co właściwie się u Ciebie dzieje?

Cześć, udało Ci się podpytać mechanika o tę sprężynkę?

hudy017 

Samochód: Vw touareg 3.2
Wysłany: 2017-08-08, 19:41   

krzych_29 napisał/a:
Darkar73 napisał/a:
Witam
Z tego, co pamiętam z wypowiedzi mechanika sprężynka jest w dyferencjale. I tam należy ją zrobić, aczkolwiek będę go jakoś niedługo widział i mogę się dopytać.

A to objawia się w taki sposób, że na jakiś hopkach, policjantach, dziurach lub kocich łbach zapina się napęd i słyszysz charakterystyczne odgłosy od napędów, jakby głośno pracujących kół zębatych. Wtedy musisz się zatrzymać i wyłączyć auto i zapłon.

Jednak musisz sprawdzić kilka rzeczy: silniczek, sprężynkę i kostki na kablach między skrzynią a komputerem.

A co właściwie się u Ciebie dzieje?

Cześć, udało Ci się podpytać mechanika o tę sprężynkę?

hudy017 

Samochód: Vw touareg 3.2
Wysłany: 2017-09-10, 13:13   

https://translate.google....rega-i-kaena%2F

Ciekawy tutorial jak wyczyscic silniczek

kobrettti 

Samochód: touareg 3.2
Wysłany: 2017-09-14, 07:01   silniczek

Witam wszystkich sprawa jest dosyć prosta albo bardzo prosta z tym silniczkiem wczoraj to robiłem i zajęło mi to 40 minut na spokojnie

Potrzebne rzeczy
-kanał
- kluczyki torx gwiazdy
- kluczyk 8
-czyscik do styków elektrycznych

wystarczy odkręcić tylko sam silniczek 3 śrubki gwiazda i 2 subki 8 wyciągnąć uważać na napęd planetarny w reduktorze zeby sie nie wysypał ,zostanie nam w reku silniczek z z halotronem położenia zębatkę trzeba zbic bo jest nabijana rozebrać wyczyścić i poskładać..

Moje spostrzeżenie według mnie problemem tych silniczków nie jest zabrudzenie tylko zebatka dociskowa ona prawdopodobnie z biegiem czasu lekko sie wysunie i w tym momencie robi sie luz miedzy kołem zliczającym położenie trzeba pamiętać zeby te zebatke dobić ale nie na ciasno nie może byc zbyt dużego luzu .... u mnie pomogło lecz przy cofaniu mam lekkie spinanie przedniego napedu moze dlatego ze zbyt długo jezdziłem na tym i cos sie wewnątrz reduktora uszkodziło ale mi to nie przeszkadza dojezdze to i potem wymienie

rochserv 
Magik

Samochód: T. 3.0 TDI
Wysłany: 2017-09-14, 15:55   Re: silniczek

kobrettti napisał/a:

Moje spostrzeżenie według mnie problemem tych silniczków nie jest zabrudzenie tylko zebatka dociskowa ona prawdopodobnie z biegiem czasu lekko sie wysunie i w tym momencie robi sie luz miedzy kołem zliczającym położenie trzeba pamiętać zeby te zebatke dobić ale nie na ciasno nie może byc zbyt dużego luzu ....

Jeden silniczek z motoreduktorem a 11 stron tematu i co rozbierajacy to zupelnie inna diagnoza usterki 😨.
Najlepsze chyba jest czyszczenie tych blaszek pod kołem koronowym przekladni .☺

kobrettti 

Wysłany: 2017-09-15, 17:24   Re: silniczek

rochserv napisał/a:
kobrettti napisał/a:

Moje spostrzeżenie według mnie problemem tych silniczków nie jest zabrudzenie tylko zebatka dociskowa ona prawdopodobnie z biegiem czasu lekko sie wysunie i w tym momencie robi sie luz miedzy kołem zliczającym położenie trzeba pamiętać zeby te zebatke dobić ale nie na ciasno nie może byc zbyt dużego luzu ....

Jeden silniczek z motoreduktorem a 11 stron tematu i co rozbierajacy to zupelnie inna diagnoza usterki 😨.
Najlepsze chyba jest czyszczenie tych blaszek pod kołem koronowym przekladni .☺

Amen
są rożne przypadki wiec rożne spostrzeżenia kolego :)

rochserv 
Magik

Samochód: T. 3.0 TDI
Wysłany: 2017-09-15, 17:27   

Przypadek jest jeden , resolver sie gubi.

kobrettti 

Wysłany: 2017-09-15, 19:21   

rochserv napisał/a:
Przypadek jest jeden , resolver sie gubi.

może nie wiem na razie jest spokój mam jeszcze problem inny wypadanie zapłonu ale to juz chyba zle naprawiona głowica

Odpowiedz do tematu