Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukiwanie przedliftowego V6 TDI
Autor Wiadomość
syngress 
Breathcrumb

Samochód: Touareg R5 TDI 175KM 2004r.
Wysłany: 2017-09-01, 11:41   

Pierwszymi Touareg'ami jeździ się bardzo przyjemnie, jak widzę w opisie "zamienię na dowolne inne terenowe" mogę sobie tylko wyobrazić dlaczego sprzedający ucieka z autem.

r2r, dlaczego nie R5 ? Faktycznie charakterystyka pracy jednostki napędowej może czasami denerwować osoby lubiącą błogą ciszę kiedy okno jest otwarte :mrgreen: ale z drugiej strony, 175KM jest wystarczające, żeby wyprzedzić TIR'a, a jak się naciśnię do podłogi przy 2000 obrotów, bardzo ładnie go wkręca.

r2r 

Samochód: '06 BKS
Wysłany: 2017-09-01, 15:32   

syngress, silnik R5 jest mi dobrze znany i niestety nie wytrzymał bym z nim pod maską.
Jednak masa Touarega wymaga więcej Nm. Poza tym kultura pracy też pozostawia wiele do życzenia.
3.0 TDI jest optymalne pod względem osiągów (po zmianie mapy) a kosztów utrzymania - przynajmniej według mnie ;)

Marcus 

Samochód: Touareg 3.0 tdi (240) 270 KM 600nm 2008r
Wysłany: 2017-09-01, 16:20   

tylko żeby znaleźć coś sensownego 3.0 tdi to musisz zwiększyć pułap poszukiwań co najmniej o 10tys.
a najlepiej szukać z silnikiem 240KM od 2008r.

syngress 
Breathcrumb

Wysłany: 2017-09-01, 20:17   

r2r napisał/a:
syngress, silnik R5 jest mi dobrze znany i niestety nie wytrzymał bym z nim pod maską. Poza tym kultura pracy też pozostawia wiele do życzenia.

:mrgreen: oj tam ooooj tam, taki przyjemny klekot napie**lających szklanek

do wytrzymania, kwestia przyzwyczajenia ;-)

rochserv 
Magik

Samochód: T. 3.0 TDI
Wysłany: 2017-09-01, 21:27   

R5 nie jest taki zly ,w miare lekki , duzo prpstszy od v6, dodatkowo przy srednich prędkościach obrotowych maleją wibracje wyższych rzedów i calkiem ładnie moze pracować. Jakby to bylo CR to wogole bajka.
Suw pracy poszczególnycj cylindrow nakłada sie na siebie i R5 jest bliższe pracą do R6 niz do R4 które zawsze bedzie pracować jak traktor. 😆

r2r 

Wysłany: 2017-09-02, 12:26   

Marcus 10 więcej to już rejony poliftowe, więc mam nadzieję, że coś przedliftowego za 30kPLN z lekkim haczkiem uda się znaleźć. Jednocześnie jestem świadom, że to już 12-letnie samochody więc cudów (w tym przebiegów poniżej 200kkm) nie oczekuję.

r2r 

Wysłany: 2017-09-16, 15:56   

Jest ktoś z pomorza? Znalazłem interesujący samochód, niestety w komisie.
https://www.otomoto.pl/of...n-ID6z5eiF.html

Problem w tym, że mieszkam na drugim końcu Polski, nieco na południe od Krakowa.
Wg. navi 665KM w jedną stronę, więc trochę daleko, żeby zrobić sobie wycieczkę krajoznawczą.
Za pomoc stosownie się odwdzięczę.

r2r 

Wysłany: 2017-10-02, 17:09   

Nieco odświeżę temat
Powyższego Touarega z pomorza obejrzał mój znajomy i ogólnie to zmęczony życiem + sporo rudej - więc temu panu podziękujemy.

W międzyczasie przyjrzałem się nieco dokładniej poniższemu:
https://www.olx.pl/oferta...9f2e82;promoted
Samochód zupełnie nie ma mocy, osiągnięcie setki to spore wyzwanie - podobno klapy kolektorów są temu winne, a po rozpędzeniu kierownica szarpie przy hamowaniu. Listwy progowe przykręcone wkrętami, rdza z pod nich wychodzi. Ruda również na rantach tylnych drzwi oraz klapie bagażnika.
Całkiem spory wyciek oleju z przodu silnika. Wnętrze samochodu zmęczone życiem, brak przeglądu od ponad 3 lat :roll: Opony na wykończeniu itd itp

Następna mina to
http://allegro.pl/volkswa...6962320431.html
Miał być bez dokładek, serwisowany. Na miejscu widoczne uszkodzenie prawego przodu (dokładka nadkola, zderzak, dziura w lampie, pęknięte nadkole) podobno po kolizji z sarną.
Silnik dosłownie zalany olejem z głowic :shock: jakby po litrze starej smoły ktoś na każdą wylał.
Opony skończyły się kilka tysięcy kilometrów temu, dodatkowo inne z przodu inne z tyłu.
Jeśli chodzi o nadwozie to nawet na dachu wpyłki :-/ reszta od 300 do ponad 1000 mikronów i to jeszcze niezbyt starannie pomalowane. Dokładki mocowane wkrętami z srebrnymi łbami :roll:
Jedyny plus to skrzynia która całkiem płynnie i żwawo radziła sobie z przekazywaniem mocy.

Kolejny bohater opowieści to
https://www.olx.pl/oferta...html#4575285ce6
Niestety opowieść jest bardzo krótka, Turas miał mocne uderzenie po stronie kierowcy. Próg oraz słupek B zapchane szpachlą na prawie 2000 mikronów, dodatkowo to wszystko zaczyna pękać a na progu widać ślady po uchwytach ramy blacharskiej :!: (tzw. płyta do naciągania podwozia)
Właściciel oczywiście twierdzi, że nic nie wie bo ciotka takie w spadku dostała :lol:

Jak na razie czekam na kolejnych bohaterów tej opowieści a kto wie może i happy end się przytrafi ;-)

piotrkw 

Samochód: Touareg4.2V8, Q74.2TDI, Multivan 2.0 4Motion
Wysłany: 2017-10-02, 18:49   

r2r napisał/a:
Powyższego Touarega z pomorza obejrzał mój znajomy i ogólnie to zmęczony życiem

Teraz dopiero zobaczyłem Twój post , Komis jest blisko mnie , przejeżdżam tam prawie codziennie, a dziś przyjrzałem mu się bo zajechałem obejrzeć kabriolet Jaguara. Jak na 12 letni samochód to nieżle , dobre wyposażenie, Na komisie jak to na komisie , samochody stojące pod chmurką w większości wyglądają na zapuszczone. Nie wiem czy znajomy brał go na podnośnik czy tylko oglądał na placu . Można to zrobić , i cena nie jest wygórowana bo pewnie z 28 tyś można uzyskać .. Jak pisałeś , to 12 letnie samochody ... wymagają trochę ręki do poprawek ... ;-)

r2r 

Wysłany: 2017-10-03, 20:01   

piotrkw, tylko na placu go oglądał. Wspominał o sporych ilościach rdzy na elementach zawieszenia, niezbyt pewnym progu - prawdopodobnie naprawianym również z powodu kornika, wgnieceniach na klapie bagażnika i kilku innych elementach oraz ogólnym zmęczeniu samochodu. W chwili obecnej nie pamiętam już reszty. Wg. Jego oceny nie jest wart zachodu, więc odpuściłem bliższe oględziny - mam prawie 700km w jedną stronę ;-)

r2r 

Wysłany: 2017-10-15, 14:40   

https://www.otomoto.pl/of...w-ID6zc8ij.html

Kolejny Turas sprawdzony - nadwozie bezwypadkowe, wnętrze przyzwoicie utrzymane, silnik po remoncie :roll: Ciężko ustalić co konkretnie było robione - samochód użytkowany przez kobietę, sprzedaje pośrednik - właściciel Kuro Detailing Kraków. W dokumentach samochodu jest 30 dniowa gwarancja na słupek bez osprzętu z listopada zeszłego roku, wystawiona przez RS Auto Service Nawojowa. Podobno turbo też było wtedy robione, rzekomo właścicielka ma FV na 13,500PLN netto za "remont".

Pod korkiem oleju takie niespdzianki:
https://www.youtube.com/watch?v=yrL6wWfm2G0

I dodatkowo samochód w momencie przekładki silnika miał 265kkm:
https://www.facebook.com/...8737192294183:0

Teraz ma 252kkm :roll:

syngress 
Breathcrumb

Wysłany: 2017-10-15, 16:19   

Ciotka w spadku dostała ? :mrgreen:

Ludzie są niesamowici.

rochserv 
Magik

Samochód: T. 3.0 TDI
Wysłany: 2017-10-15, 16:50   

r2r, bedzie ci trudno znalezc .... W tym silniku tak zawsze dymi mniej lub bardziej.

r2r 

Wysłany: 2017-10-15, 17:52   

rochserv czyli to norma w tych silnikach? Poprzednie które oglądałem nie miały aż takiego efektu.
Będę wdzięczny za filmik porównawczy z zdrowego/pewnego silnika.

Kamikadze 
Lat 55

Samochód: Audi A4 Cabrio 1.8T Touareg 3.0
Wysłany: 2017-10-16, 18:42   

jak czytam 200 000 przebiegu i połowa części wymieniona to mnie bardzo to śmieszy, ja mam 305 000 i nie robiłem nic poważnego, podpora wał, klocki, klapki kolektora na używane wymienione, rozrusznik, akumulator, tarcze, jakieś uszczelnienie płynu, łożysko w kole, dpf wyrzucony, i teraz sprężarkę zawieszenia wymieniłem, zawieszenie sprawdzałem coś dolne gumki bierze ale jeździć kazali, ostatnio nawet z mechanikami rozmawiałem czy to może jakiś cud tylko się tajemniczo uśmiechali :-)

Odpowiedz do tematu