Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zestaw na lato
Autor Wiadomość
zbynio1983 

Samochód: Touareg 3.0TDI 2014
Wysłany: 2018-01-11, 10:10   

JADAR62 napisał/a:
Jak opona ma dobrze trzymać to będzie się szybko zużywać i odwrotnie. Póki co nikt nic lepszego nie wymyślił. Zależy kto, jak i gdzie jeździ to kupi takie opony jakie są mu potrzebne. Miałem Bridgestone i przejechałem na nich 80 tys, ale niestety na suchym były śliskie. Conti (drogie) i Uniroayale (tanie) zużywają się podobnie, ale za to trzymają jakby były posmarowane klejem. Niestety 20-30 tys dla nich to max. Jak jeździsz w mieście jak taksówkarz to wybierz opony twarde. Jak jeździsz szybko po autostradach to wybierz opony miękkie. Wybór należy od Twoich preferencji.

Nie do końca się z tobą zgodzę. Szybkość zużywania I przyczypność zależy od znacznie większej ilości czynników( rzeźba bieżnika, skład mieszanki, jakość komponentów itp). Gdyby tak było to w testach opon byłoby to wyraźnie widoczne. Tymczasem zdarzają się opony które mają tragiczną przyczepność I tragiczną trwałość, oraz takie które są całkiem trwałe I bardzo przyczepne.
Co do porównania Barumów z Uniroyalami zerknijcie sobie na poniższy test opon:
http://www.opontest.pl/letnie-adac-215-65-R16-SUV
Jako Ciekawostka Barum ma zbiżony wynik w przyczepniści na suchym co Uniroyal I deklasuje Uniroyala w przyczepniści na mokrym.
Szczerze mam podobne odczucia z użytkowania Barumów. Na suchym nie zauważyłem nic niepokojącego a co do mokrego to wielokrotnie jechałem Autostradą w ulewie przez ALPY I było spoko. Oczywiście prędkość 120-130 bo wycieraczki też muszą nadążyć :)

Żeglarz 

Samochód: Touareg
Wysłany: 2018-01-11, 14:25   

A właśnie, że nie muszą :-P Szczególnie na autostradzie sprawdza się"niewidzialna wycieraczka". Im szybciej jedziesz tym szybciej wiatr usuwa wodę. Polecam.

kamil722 

Samochód: Touareg 3,0tdi 300KM 2007r
Wysłany: 2018-01-11, 15:36   

Żeglarz napisał/a:
A właśnie, że nie muszą :-P Szczególnie na autostradzie sprawdza się"niewidzialna wycieraczka". Im szybciej jedziesz tym szybciej wiatr usuwa wodę. Polecam.

A kolego nie miałeś później problemów z samymi piórami wycieraczek? Ja mam takie doświadczenie, że wyszorowałem kiedyś szybę podobnym preparatem Rain X czy coś takiego i faktycznie krople zupełnie inaczej się rozchodziły natomiast po paru tygodniach miałem problem z samymi piórami, których wiadomo też się używa. Mianowicie strasznie mi wyschły czy coś, pierdzenia po szybie nie było końca. Wycieraczki były do wymiany a do preparatu dostałem uprzedzenia. Teraz chodzi mi tylko po głowie użyć go do bocznych szyb i lusterek, czołowej boję się już ruszać.

JADAR62 

Wysłany: 2018-01-11, 19:13   

zbynio1983, No widzisz, naczytałeś się testów i nie wierzysz mi, który tego doświadczył. Więc jeżeli to negujesz to brak mi argumentów. Kup najlepiej takie, jakie reklamują w TVP1 jako najlepsze, zapewne wybierzesz dobre :mrgreen:

Żeglarz 

Samochód: Touareg
Wysłany: 2018-01-11, 20:05   

Kamil - nie mam tych problemów.
EOT

zbynio1983 

Samochód: Touareg 3.0TDI 2014
  Wysłany: 2018-01-11, 21:11   

JADAR62 przepraszam nie oglądam TVPis. A już na pewno nie kieruję się w zakupach tym co nam wciskają w reklamach. Ale dziękuję za porady.

Odpowiedz do tematu