Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bełtowski w Krakowie już nie jest ASO.
Autor Wiadomość
mkrak1973

Samochód: Touareg V6 TDI 2014
Wysłany: 2018-01-25, 12:58   Bełtowski w Krakowie już nie jest ASO.

Chciałem wszystkich przestrzec przed korzystaniem z tej firmy.
Nie są od dwóch miesięcy ASO, o mały włos nie zrobiłem tam przeglądu który ma być gwarancyjny.
Nie dość że ceny jak z ASO, to dodatkowo zasugerowano mi wykonanie czynności która okazała się zupełnie zbędna a za którą zapłaciłem prawie 300 netto :evil: .

senior 

Samochód: 4.2 v8 2004 + podtlenek LPG :-)
Wysłany: 2018-01-25, 13:36   

Co za dziady 😬

toucin

Samochód: T-REX 4.2 tdi ckda 7p
Wysłany: 2018-01-25, 13:45   

za co cie skroili jeśli można?

mkrak1973

Wysłany: 2018-01-25, 14:24   

Jako że mam jeszcze rok gwarancji, a nie lubię przebiegów Long Life, po 15 tys. wymieniam zawsze olej.
Więc wymiana oleju i filtru w ramach obsługi gwarancyjnej.
Dodatkowo:
Niedawno pojawiło mi się bicie przy hamowaniu, które występuje pomimo wymiany przednich tarcz z klockami i nowych, 3 miesięcznych opon.
Wiec co robić, biedny miś kupiłem komplet na tył i kazałem im wymienić.
Dowiedziałem się że wypadałoby zrobić test drogowy opon.
Przy odbiorze samochodu przełknąłem fakturę na prawie 1000 zł za:
wymianę tarcz
wymianę oleju
test drogowy opon
filtr oleju (jedyna część którą kupiłem u nich - hamulce i olej własne).
Wiem że te czynności w każdym innym warsztacie są do zrobienia za 300 zł, ale cóż. ASO to ASO, może będę musiał korzystać z gwarancji której mam jeszcze rok. Tym bardziej że ani opon ani przednich hamulców nie kupowałem oryginałów tylko zamienniki (zimmermann i pirelli) i nie montowałem u nich. Więc logika nakazuje że trzeba zapłacić za kontrolę, ale jak wyjdzie np. że za bicie przy hamowaniu odpowiadają piasty albo zawieszenie to liczyłem na naprawę gwarancyjną.

Odebrałem samochód z informacją że przednie tarcze nie trzymają wymiarów i lekko biją (pomiar na rolkach) i że dwie opony mają problem z wyważeniem na teście drogowym i powinienem je reklamować. Bo raczej na pewno to właśnie one odpowiadają za bicie, no to tarcze mają tak mały błąd owalu że w zasadzie niemożliwe żeby biło.
Wiec pojechałem reklamować te dwie je...ne opony, faktycznie podobno (też mieli test drogowy) minimalnie nie trzymają parametrów. Ale minimalnie. Dla świętego spokoju założyłem na tył zamiast nich 2 perfekcyjne roczne letnie Nokiany i kazałem odesłać 2 pirelki do reklamacji.
No i zadowolony ruszyłem na obwodnicę.
Napier....la że nie do wiary po kierownicy. No to jadę do "ASO".
tu się dowiaduję że to może tarcze jednak. Że sprawdzą czujnikiem i tarcze i piasty. Że tarcze przetoczą. Wjeżdżamy jeszcze raz na rolki. Tarcze przednie perfect. Żadnych uwag dzisiaj.
No to dowiaduję się że może jednak piasty, ale naprawy gwarancyjne to nie u nich.
Myślałem że wyjdę z siebie.
Na budynku napis jak byk "przeglądy gwarancyjne", 2 miesiące temu w pełni działający salon i serwis VW w którym od 4 lat serwisowałem Touarega.
A pan za ladą mi mówi: a widzi gdzieś pan logo? A my nie mamy obowiązku informować że już nie jesteśmy ASO. Takie mamy ceny i już. Jesteśmy niezależnym serwisem i mamy ceny dostosowane do rynku.

Hamulce dalej napier....
W drugim ASO (tym razem prawdziwym) dowiaduje się że test drogowy to bzdura przy biciu, zimmermanny to super tarcze (miesięczne to prawie nowe) a za bicie najprawdopodobniej odpowiada złe oczyszczenie piasty przed montażem.

No i takie kwiatki.

rochserv 
Magik

Samochód: T. 3.0 TDI
Wysłany: 2018-01-25, 15:33   

No to sie popisali... zamiast zawracac d z testami drogowymi itd od razu trzeba bylo zacząć od czujnika zegarowego i pomiarow na tarczach i piastach. Przy rozmiarze tarcz ponad 300, juz odchylki ponad 10 setek w osi czuje sie pod pedalem natomiast owalizacja tarczy zazwyczaj nie daje zadnych drgań.
Niejasne jest tylko na ktorej osi te drgania bo wymieniles tył a drga pewnie przód . Czasem problemem sa zaciete tloczki przez co caly zacisk potrafi drgać pomimo prostych tarcz.

piotrkw 

Samochód: Touareg4.2V8, Q74.2TDI, Multivan 2.0 4Motion
Wysłany: 2018-01-25, 15:41   

mkrak1973 napisał/a:
W drugim ASO (tym razem prawdziwym)

Hm.... przyjdzie więc przed oddaniem pojazdu sprawdzać dokumenty firmy , czy ma aktualny certyfikat producenta i podpisaną aktualną umowę ... ;-) ;-)

A nie smarowali czasami powierzchni piast grubo smarem miedzianym przed montażem tarcz? ;-)

mkrak1973

Wysłany: 2018-01-25, 16:04   

Niestety trzeba sprawdzać wszystko...
Miesiąc temu miałem podobną sytuację jak kupowałem żonie mercedesa A. Jeden z salonów (już nie pamiętam który, obdzwoniłem wiele) nie ma autoryzacji, dowiedziałem się tego od innego salonu. Więc odpadają promocyjne leasingi, ubezpieczenia itp.
To sytuacja jak bym całe życie naprawiał iphona w autoryzowanym serwisie, a teraz się dowiedział że oni już nie są, a został tylko szyld "naprawy iphonów... i właśnie przez ich naprawę szlag mi trafił gwarancję.

Co do smaru będę wiedział w ciągu paru następnych dni. Wymieniałem przednie tarcze gdzie indziej, ale też mi dzisiaj to przyszło na myśl...

syngress 
Breathcrumb

Samochód: Touareg R5 TDI 175KM 2004r.
Wysłany: 2018-01-28, 23:07   

Dobrze wiedzieć.

To co, pozostaje nam Modlniczka, ul. Prof. Adama Rożańskiego 28-30 ?

mkrak1973

Wysłany: 2018-01-29, 17:17   

Jeśli chodzi o ASO w Krakowie to tylko Auto Special.
Ja raz byłem na wymianie oleju w Tarnowie, więc ze wschodu Krakowa też jakaś opcja jest.

mkrak1973

Wysłany: 2018-01-30, 13:01   

Mały upgrejd:

Jest drugi autoryzowany serwis, w nowo wybudowanym salonie Skody przy dwupasmówce Kraków - Wieliczka.

Jechałem tam dzisiaj, jest logo VW z napisem autoryzowany serwis.

mkrak1973

Wysłany: 2018-02-07, 15:11   

Problemem bicia jest krzywa przednia tarcza Zimmermann wymieniana w grudniu. Jedna tarcza ma bicie 2 setki, ale druga az 10. Piasty dobrze wyczyszczone, ale na pewno nie mierzono przy przt montarzu bicia czujnukiem zegarowym. Idą do kosza a na samochód nowe EBC.

rochserv 
Magik

Wysłany: 2018-02-07, 16:39   

A jakie masz duże te tarcze, 330? 10 setek to jeszcze bardzo delikatne mrowki robi. Trzeba bylo przetoczyc i jezdzic dalej, akurat juz troche cykli zrobila to moze by ja przestało krecic. Nowe sa bardziej podatne na zwichrowanie.

mkrak1973

Wysłany: 2018-02-07, 18:08   

10 setek w jedną stronę w drugą 5.

Tak czy inaczej, mam założone nowe EBC, jak się "odśnieży" po dzisiejszych opadach to przetestuję na autostradzie.

Marcus 

Samochód: Touareg 3.0 tdi (240) 270 KM 600nm 2008r
Wysłany: 2018-02-07, 18:27   

ostatnio znajomy mi wspominał o magnesowaniu nowych tarcz. tzn trzeba się 100 razy rozpędzić i delikatnie zahamować.Nie wiem ile w tym prawdy ale kolega tak robi i nigdy nie miał problemów z krzywymi tarczami. Słyszeliście coś o tym?

rochserv 
Magik

Wysłany: 2018-02-07, 19:59   

Magnesowanie z tym nie ma nic wspólnego. Tarcze maja naprezenia odlewnicze i i juz w fabryce stosuje sie srutowanie, wygrzewanie itp procesy dla relaksacji naprężeń.
Ostre hamowanie i gwaltowne schlodzenie w kaluzy szybko swieze tarcze pokrzywi. Dlatego delikatne obchodzenie sie z hamulcami zdecydowanie tarczom sluzy.

Odpowiedz do tematu