Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Opony Pirelli - ciekawe doświadczenia z serwisem
Autor Wiadomość
mkrak1973

Samochód: Touareg V6 TDI 2014
Wysłany: 2018-02-15, 09:47   Opony Pirelli - ciekawe doświadczenia z serwisem

Na jesieni kupiłem nowe opony pirelli Scorpion Winter 255/55 R18 109V XL, oczywiście w autoryzowanym punkcie sprzedaży
2 z opon niestety, okazały się po 3 miesiącach wadliwe, nie da się ich wyważyć na wyważarce z testem drogowym. Dzisiaj mija 3 tydzień od kiedy oddałem do reklamacji, sypie śnieg a ja muszę jeździć na dwóch letnich. Przed chwilą miła pani z Pirelli poinformowała mnie z uśmiechem, że pan rzeczoznawca głębiej musi się pochylić nad problemem (dosłownie taką otrzymałem odpowiedz). Może dostanę odpowiedź do końca przyszłego tygodnia.
Rewelacyjne traktowanie klienta, prawda?
Ostatnio zmieniony przez mkrak1973 2018-02-15, 16:02, w całości zmieniany 1 raz  

toucin

Samochód: T-REX 4.2 tdi ckda 7p
Wysłany: 2018-02-15, 10:31   

Bez urazy ale może przesadzasz :mrgreen: Co takiego działo się z nimi :?: Bo o biciu tarcz o 0.1mm juz czytałem :mrgreen:

mkrak1973

Wysłany: 2018-02-15, 11:54   

Nie do końca rozumiem co znaczy "może przesadzasz".
W zakładzie gdzie kupiłem opony stwierdzili że mają wadę i nie da się ich wyważyć. Wyważarka z testem drogowym, podobno często kalibrowana wywala komunikat że nie ustawi koła w wymaganym limicie.
To co? Mam sobie kupić nożyk do tapet i ścinać gumę aż się będzie dało?

Pirelli ma to w 4 literach i informuje mnie że 4 tydzień będzie rozpatrywać reklamację bo muszą wnikliwie się przyjrzeć. Cokolwiek by nie stwierdzili i tak nie przyjmę do wiadomości niczego innego niż wymiana opon na nowe bo serwis mnie informuje że nie mogą wyważyć koła. Serwis autoryzowany Pirelli gdzie kupiłem opony.

Co do tarcz - to nie było jak ktoś sugerował "mrowienie" tylko bardzo silne bicie nie tylko kierownicy. Cały samochód się zaczynał przy hamowaniu tłuc.

Wymiana tarcz na EBC (razem z klockami oczywiście) - problem znikł.

Jeśli te 0.1 to dla ciebie "przesada" to odezwij się na priv, sprzedam ci komplet tarcz, klocków z czujnikami za pół ceny z fakturą. Przebieg ok. 2000 km. Masz też 7P, więc łap okazję :-)

opona.jpg
Plik ściągnięto 529 raz(y) 72,77 KB

toucin

Samochód: T-REX 4.2 tdi ckda 7p
Wysłany: 2018-02-15, 12:27   

Nie kupuje używek za to wiem ze nowe klocki czy tarcze należy "zahartować" na pojeździe czy to jest motocykl czy samochód każdą nawet najbardziej wypasioną zabijesz jeśli się uprzesz no chyba ze założysz ceramikę i wyczynowe klocki :arrow: kiedys lata temu założyłem nowy komplet tarcz i klockow do moto chyba nawet to bylo ebc i pojechałem na tor klocki były do wyrzucenia a tarcze trza było docierać jeszcze pol sezonu żeby dawało się tym jeździć ale dało się bez wymiany :mrgreen: 8-) w samochodzie tez się da. Skoro kupiłeś nowe i na fakturę to dlaczego nie reklamujesz :roll: :?:

rochserv 
Magik

Samochód: T. 3.0 TDI
Wysłany: 2018-02-15, 12:56   

mkrak1973, nozykiem nic bys nie zrobił bo takie niewywazenie zalatwia sie ciezarkiem i odpowiednim obrotem opony na feldze. Problem jest pewnie z niejednorodna sztywnoscia opony co mozna zobaczyc dopiero pod obciazeniem a powoduje to drgania calego kola. Jakies kordy pekly albo sie rozwarstwily jesli nie tluklo tak od poczatku.

mkrak1973

Wysłany: 2018-02-15, 13:11   

No z tym nożykiem to w ramach sarkazmu :-)
Też myślę że pękły druty, bo co innego mogło się stać. Jak kupowałem to też montowałem z testem drogowym i nic mi nie powiedziano że coś jest nie tak.

Co do reklamacji tarcz - pewnie wyślę, ale i tak zostanę przy EBC.

Odpowiedz do tematu