Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Planuję zakupić Touarega w 2017
Autor Wiadomość
Marcus 

Samochód: Touareg 3.0 tdi (240) 270 KM 600nm 2008r
Wysłany: 2017-02-15, 19:39   

Jeżeli chcesz kupić nowego z salonu to bym raczej się wstrzymał bo niedługo będzie premiera nowej budy i lepiej poczekać .będziesz kolejne 5 lat jeździł nowym modelem a tak za rok obecny model to już będzie stara buda.

arvs

Wysłany: 2017-02-19, 01:19   

cześć
dołączę do dyskusji
nie zakładając kolejnego wątku
ja również zastanawiam się nad zakupem z 2006 roku v10 5.0 diesel przebieg 230 000
stąd pytanie czy jest prawdą że w aso vw można zweryfikować historię przeglądów samochodu z niemiec który od lat jest również w polsce i miał już wielu właścicieli?

wiadomo że trafić na pierwszego właściciela to prawie jak trafić na złoto w kopalni zwłaszcza kiedy nie chodzi o zupełnie standardowe auta
stąd moje pytanie bo nie znam marki vw
wcześniej używałem głównie japońskich aut gdzie nie ma takiej opcji sprawdzenia w aso historii bo nie ma ogólnego rejestreu - każde aso ma swoje...

auto jakie mam na oku jest w dość niezłym stanie jazda tym samochodem nie wzbudza żadnych podejrzeń jeszcze nie byłem w aso ale na pewno pojadę na przegląd przed zakupowy

z tego co wiem ponoć turbo było już wymieniane oraz wał napędowy
nie licząc tego że ma nowe akumulatory i po wymianie tarcz i klocków olej w silniku wymieniony teraz to nic generalnie nie ma do zrobienia .

co do silnika przejażdżka przebiegła bardzo dobrze olej w silniku rozgrzewał się dobra 10-15 min ale też teraz temp koło 2-3 stopni na zew i duża wilgoć.

auto zbiera się dobrze ma wystarczającą moc można powiedzieć że silnik 5.0 jest wprost do takiego auta stworzony 7.6 sekund do setki autem 2,5 tony to jest dobry wynik
wczesniej miałem hondę legend w benzynie 3.5 l miała podobne osiągi jednak skrzynia w vw jest o wiele szybsza i nie czuć zmiany biegów co bardziej odpowiada jezdzie auta z takim silnikiem...

również liczę na wydatek koło 35 tys na auto z tym że szukam taki co nie wymaga wkładu na początek a reszta i co się wydarzy po drodze to wiadomo...

auto bardzo fajnie się prowadziło i wygląda mega idealne na kiepskie drogi tu gdzie mieszkam,

pozdro !

anshakar 

Samochód: TOUAREG 5.0 V10
Wysłany: 2017-02-21, 13:18   

mój się rozgrzewa ok. 5 min przy niskich temperaturach. Prawdopodobnie będziesz walczył z termostatami lub webasto.
Historii o której piszesz to nie ma, jeżeli samochód nie bywał w ASO, a to w Polsce rzadkość.

Sprawdź czy nie ma wycieków, jak gdzieś cieknie olej będzie czuć, a wręcz śmierdzieć ;-)
Turba są 2 - więc pytanie czy było wymieniane jedno czy obydwa.

Zweryfikuj działanie skrzyni (był chiptuning)?

DPF-y (dwa) - wycięte czy działają? Jest płyn do dpf w zbiorniczku?
EGR -y działają czy zaślepione?
Dymi ?

Sprawdź czy gadżety kabiny funkcjonują :-)

Niech obejrzy wózek ktoś kto zna te auta - nie ma gwarancji sukcesu, ale powinieneś uniknąć przynajmniej spektakularnej wtopy:-)

Powodzenia!

Amisz 

Wysłany: 2018-03-30, 16:53   

Panowie czy w trojmiescie jest ktos kto by chcial sie pochwalic swoim Turkiem po 2011r zastanawiam sie nad zakupem i nidgy w nowym nie siedzialem nie wiem czy jest zamiany samochodu ktorym teraz jezdze na nowego T. Czy fotele sa wystarczajaco wygodne i czy z tyłu mieszcza sie normalnie ludzie czy hacza o fotele...

Odpowiedz do tematu