Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Hiszpański " Touareg ...
Autor Wiadomość
piotrkw 

Samochód: TouaregII3.0TDI Q74.2TDI,Multivan 2.0 4Motion
Wysłany: 2018-02-23, 09:27   "Hiszpański " Touareg ...

Kupiłem ostatnio Touarega z 2012 roku 3.0 TDI .. Kupiony przez poprzedniego właściciela w Polsce jeżdził po chwili od nowości w Hiszpanii . W zeszłym roku trafił do Polski i właściwie więcej stał w garażu i wyjeżdzał sporadycznie . Pojazd ma potwierdzony przebieg 56 tyś km serwisowany w Hiszpanii dwa przeglądy .. Ale do czego zmierzam , gdy wszedłem do kanału ... zobaczyłem podwozie nowego samochodu , jakby tydzień temu wyjechał z salonu . Po umyciu zakurzonego silnika wszystko pod maską wyglądało jak nowe ... Byłem w szoku . Kiedyś po zakupie pięcio letniego Pajero ( nie jeżdzony w terenie) musiałem zrobić konserwację podwozia , znajomy walczył z Toyotą Land Cruiser która po póltora roku jazdy w Polsce miłą skorodowane elementy podwozia i zawieszenia . W tej chwili salony Toyoty w Polsce zalecają już przy zakupie od razu oddanie im samochodu celem zrobienia konserwacji podwozia .
Po wizycie w "pralni" samochodów całość wygląda jak nowy pojazd , Poza małymi rysami we wnętrzu i kilkoma zadrapaniami lakieru niczym nie różni się od pojazdu w salonie . Nawet zapach we wnętrzu podobny . ;-)
Wniosek jednak taki, że samochody z zimnych rejonów gdzie solą i błoto mają duuuużo cięższe życie.

toucin

Samochód: T-REX 4.2 tdi ckda 7p
Wysłany: 2018-02-23, 10:48   

czemu 3.0 skoro znasz potencjał 4.2 :mrgreen:

piotrkw 

Wysłany: 2018-02-23, 12:05   

Ja zostaję przy Q7 4.2 ... Touareg 3.0 dla żony .... ;-) zaakceptowała rozstanie się z benzyną 4.2 ;-)

fox33 

Samochód: Touareg 4.2 2004
Wysłany: 2018-02-23, 15:49   

piotrkw napisał/a:
zaakceptowała rozstanie się z benzyną 4.2 ;-)

:shock: :shock: :shock:
;-)

piotrkw 

Wysłany: 2018-04-04, 12:05   

Odwołuje to co napisałem , ze u nas samochody maja cieżko Jestem teraz nad Bajkalem i tu dopiero to jest rodeo Nie wiem czy zawieszenia mogą wytrzymać dłużej niż pół roku :) a w środku to czy to wypasiona Toyota LC V8 czy stary Ural to taka sama "Rumunia " , tak zapuszczonych pojazdów nigdzie nie widziałem :)

Odpowiedz do tematu