Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
turek 4,2 tdi
Autor Wiadomość
pilas 

Samochód: Był V10 04r King Kong, BMW X3 f25 3,0
Wysłany: 2019-01-25, 18:55   turek 4,2 tdi

Panowie, tęsknie za turasem jest ktoś chętny w okolicy, żeby na żywo obejrzeć to cacko?
https://www.otomoto.pl/of...html#86984e89eb
Oferta jest dość atrakcyjna, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.
Chętnie również posłucham opinii użytkowników tego motoru.

toucin

Samochód: T-REX 4.2 tdi ckda 7p
Wysłany: 2019-01-25, 20:21   

podobno auto nie bite ze szwajcarii nie oplaca sie sprowadzac wiec trzeba dokladnie pomierzyc lakier ale i to nie da stuprocentowej pewnosci bo handlarze wpadli na "zajebisty" pomysł i piaskują cwiartki a elementy odkrecane kupują w kolorze :mrgreen: nie widać wgniotek zdjęcia ładne ale nie da sie powiększyć :roll: fotel kierowcy brak fot trza podpiac komp i sie przejechac posluchac czy wyje przy redukcjach jesli tak to wlasciciel nie zmienial oleju w skrzyni i kupujac sprzeta musisz sie z tym pogodzic bo wymiana oleju nic nie da albo niewiele da :mrgreen: mozna z tym jezdzic i nic sie nie dzieje(ale i tak trzeba wymienic !!!) :mrgreen: sprawdz wentyle ogrzewanie foteli i pamieci czy chodzą bez zastrzeżeń potem kanał i lukać za wyciekami (lubi sie pocic z walka zdawczego juz przy 100tys i nie wymienisz tego bez wyjęcia motoru) ogolnie sprzet godny i zapierdziela jak seryjny hot-checz ;-) wtryski nowki po 650zeta za to jak przyjdzie robic cos przy turbinach albo skrzyni to trza motor wyciągać :-/ spalanie w małym miasteczku jazda do 3biegu po kilkaset metrow i ruszanie w granicach 16l trasa 10l jazda w trasie jak pizda to mysle ze nawet do 8 l :lol: :lol: tylko po co :!:no i duzy minus za brak relingów ;-)
Ostatnio zmieniony przez toucin 2019-01-26, 06:13, w całości zmieniany 1 raz  

toucin

Wysłany: 2019-01-26, 06:10   

aha i wg vin to chyba rocznik 2011 :mrgreen:

wojtek11066 
nicon

Samochód: audi
Wysłany: 2019-01-26, 21:25   

wg.vin produkcja 27.06.2012

pilas 

Wysłany: 2019-01-28, 07:43   

Dzięki za poświęcenie uwagi i parę słów.
Przy tej pojemności i akcyzie nie opłaca się dla handlarza sprowadzać nie uszkodzonego auta.
Zastanawiałem się jak to możliwe, że czasem auta mają odpowiednią grubość lakieru nawet po potężnych dzwonach i przyznam, że o piaskowaniu nie słyszałem.
Auto na żywo robi dobre wrażenie, wypucowane i błyszczące.
Jednak w ostatnich 8 miesiącach zrobił tylko 3 tys. gdzie wcześniej regularnie 10 razy więcej.
Po za tym oprócz komisu sprzedający ma swój warsztat blacharsko-lakierniczy, co wszystko tłumaczy.
Auto po kolizji stało tyle czasu, bo było w naprawie, choć sprzedający tego nie przyznał, to nie potrafił wytłumaczyć tak niskiego przebiegu w ostatnim czasie.
Nie chciał również pokazać kwoty zapłaconej akcyzy, po czym można było by wyciągnąć wnioski w jakim stanie było auto w momencie sprowadzenia.
Generalnie skończyło się na wycieczce i nabyciu kolejnych doświadczeń z naszymi handlarzami.
To co mówią przez telefon trzeba dzielić na trzy :-/

toucin

Wysłany: 2019-01-28, 08:09   

Ale wyczaiłeś co było robione bo nie warto się zrażać tak od razu :roll: auta które maja 7-8 lat i ponad 200 tysi nie będą jak nowe a jesli są to właściciele sobie je cenią i za takim się nie obejrzysz bo bedzie kosztowac 30% wiecej :mrgreen: numer z piaskowaniem wstawianych elementów jest powszechny u handlarzy drogimi autami gdy kiedys zapytałem sie jednego z nich dlaczego to robi powiedział ze tego chca klienci :arrow: samochód musi mieć ok 200 tys i być "bezwypadkowy" i co z tego ze przy piaskowaniu zdzierają calą warstwe ocynku i za kilka lat ten element zgnije wazne zeby miał 100mikronów :mrgreen: :lol:

pilas 

Wysłany: 2019-01-28, 15:48   

Prawa podłużnica była "świeża", albo po wymianie, albo naciągana i malowana.
Obudowa słupka prawego nie zbyt dobrze spasowana, więc podejrzewam że kurtyna była na wierzchu. Po tych "drobiazgach" przeszła ochota na oględziny.
Na miejscu miał być dostępny miernik, ale dziwnym trafem akurat się zepsuł.
Nie miałem ochoty wydawać kolejnych parę stówek na warsztat, w którym tylko potwierdziły by się podejrzenia że parę elementów było malowanych.
Po za tym strasznie mu zależało na sprzedaży tego auta, bo zaproponował mi dobrą cenę za BMW, które chciał wziąć w rozliczeniu.
Koleś ewidentnie coś ukrywał, a ja nie lubię zabaw w detektywa. Nie przeszkadza mi specjalnie jeśli auto było naprawiane, pod warunkiem, że wiem co i w jaki sposób zostało zrobione. No chyba że jest złożone z trzech. Tutaj nie miałem takiej gwarancji, a handlarze naprawiając idą po najmniejszej linii oporu i najtańszym kosztem, często nie montując nowych poduszek po strzale.

toucin

Wysłany: 2019-01-28, 19:13   

niema co zalowac :arrow: nie miał relingow :lol: no to nic tylko życzyć owocnych poszukiwań :mrgreen: na forum jest koleś który sprawdza historie serwisową po vin polecam sam z jego usług korzystałem ;-)

Odpowiedz do tematu