Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiercenei studni głębinowej
Autor Wiadomość
abon

Wysłany: 2019-05-01, 13:10   Wiercenei studni głębinowej

Mam około 15 arową działkę i na jej podlewanie wydaję fortunę. Zastanawiam się nad możliwością wywiercenia studni głębinowej. Nie wiem jednak czy i na jakiej głębokości znajduje się woda. Ktoś moze posiada taką instalację u siebie i byłby w stanie podpowiedzieć co i jak?

lorak1974 
LORAK

Samochód: TOUAREG V10 2005
Wysłany: 2019-05-01, 15:06   

Miałem okazję wiercić (ręcznie) taką studnię u szefa . Niestety skończyło się na 5 m . Później zagłębiliśmy się metodą ,,przecisku,, na jakieś 12m . Ogólnie rzecz biorąc z tego co wiem to zanim szef wyznaczył miejsce to zlecił fochowcowi znalezienie cieku .

piotrkw 

Samochód: TouaregII3.0TDI, RR4.4AB,Multivan 2.0 4Motion
Wysłany: 2019-05-01, 16:10   

Zamów różdżkarza , przyjedzie z kijkiem lub innym dyndadełkiem ;-) , pochodzi po działce i określi gdzie są cieki wodne i w jakiej ilości . I wtedy będziesz wiercił . I popatrz na nowe prawo wodne , bo musisz chyba dostać zezwolenie . Teraz na wszystkim kładzie łapę PIS Państwo i od wszystkiego chcą kasę. Ta woda też będzie opłacana do państwa ..

p.rejent 
kierownik

Samochód: Touareg
Wysłany: 2019-05-02, 11:47   

Zależy jeszcze jakiej wydajoności ma to być studnai. Jeżeli jakaś większa, to zwykle wykonuje się odwierty próbne, aby stwierdzić na jakiej głębokości znajduje się woda.
Jeżeli ma to być studnia na własne potrzeby, to można wykonać od razu odwiert, nastepnie zamontować osprzęt. Ze znalezieniem kogoś, kto mógłby się tego podjąć nie powinno być większych trudności.
Opis uslugi związanej z wierceniem studni: http://wjgl.pl/uslugi/wiercenie-studni/

Odpowiedz do tematu