Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Panie Adminie ;-)
Autor Wiadomość
Marcus 

Samochód: Touareg 3.0 tdi (240) 270 KM 600nm 2008r
Wysłany: 2019-05-14, 11:07   

jest też grupa zamknięta na fejsie. nawet ostatnio tam troszkę pisałem ale moim zdaniem tam się to nie sprawdza tak jak tutaj bo w kółko ludzie te same pytania zadają.

toucin

Samochód: T-REX 4.2 tdi ckda 7p
Wysłany: 2019-05-14, 13:56   

nie każdy chce mieć fejsbuka :mrgreen:

Białas 
LPG Stag Manual

Samochód: Touareg 3.2 V6 220
Wysłany: 2019-05-16, 10:10   

Na tym fejsie to kicha straszna. Ludzie zadają ciagle te same pytania , tylko dlatego ze nie idzie tam się dokopać do poszukiwanych tematów. Codziennie jest od kilku do kilkudziesięciu postów i te stare posty wypychane są na sam dół przez nowe posty. I żeby coś znaleźć to musisz scrolowac myszka w dół tygodniami. A tu u nas na forum ładnie , powiedzmy ze porządek panuje , podzielone na tematy. Fan page nie sprawdzają się jak fora.

pisula1 

Samochód: Touareg 2006 3.0 TDI 277KM/BKS
Wysłany: 2019-05-22, 21:56   

To może TUTAJ spróbujemy?
W ramach próby i testu ale działa nieźle.
Nasz forumowy kolega podjął wyzwanie, więc spróbujmy mu i nam pomóc....zobaczymy co z tego wyjdzie.
PS. Nie wstydzić się :mrgreen:

Żeglarz 

Samochód: Touareg
Wysłany: 2019-05-23, 00:30   

Q-wa jak tam się dostać !!!!!

toucin

Wysłany: 2019-05-23, 07:45   

a w czym problem ????? klikasz na linka i powinno chodzic moze to wina przegladarki ewentualnie wkleic ink do przegladarki http://www.touaregclub.cba.pl/

Marcus 

Samochód: Touareg 3.0 tdi (240) 270 KM 600nm 2008r
Wysłany: 2019-05-23, 08:47   

fajnie by było przenieść całą zawartość.

Białas 
LPG Stag Manual

Wysłany: 2019-05-23, 11:42   

Witam, Maila mam z forum. Pod polem każdej wiadomości - jeśli ktoś ma ustawiony w profilu email - pojawia się przycisk "email".

touaregclub.com jest bardzo watrościowym forum, zaweira bardzo dużo informacji, co najlepsze w przeciwieństwie do wielu innych for, kultura wypowiedzi userów jest na tyle wysoka, że da się czytać historyczne posty bez potwornej straty czasu.

Jednak silnik tego forum - phpBB jest już archaicznym wynalazkiem. Z tego co widziałem, to rozmawiacie też o migracji.
Mam dobrego kumpla, doświadczonego w PHP, Django i administracji hostingów, który mógłby się podjąć migracji bazy danych do innego frontendu - zachowując wszystkie posty od początku istnienia forum.
Nakresliłem mu sprawe, jest gotowy spróbować, ale zastrzega, że 1. nie daje gwarancji, że się uda jesli jest bałagan w bazach danych i 2. nie chciałby tego robić za darmo. Wydaje mi się, że zrzuta max po 50zł (po udanej migracji) by go w zupełności zadowoliła.

Forum można by przenieść np do takich silników (daje linki do stron, które chodzą na danych silnikach - wszystkie są darmowe, open source):
https://misago-project.org/
https://community.spirit-project.com/
https://demo.machina-forum.io/
http://support.djangobb.org/

Misago jest najwyżej ocenianym, ciągle utrzymywanym i co ciekawe stworzone przez polaka.
Ja sam mógłbym zająć się stworzeniem szaty graficznej wzorowanej na touaregclub.

Pytanie jeszcze z kim można o tym rozmawiać.
Michał Kaczmarczyk

Białas 
LPG Stag Manual

Wysłany: 2019-05-23, 11:47   

Panowie co Wy na to powiecie. Mamy tu pana który kupił Twaroga 2.5 tdi ma problemy z autem , chciałby zadać pare pytań i nie może się zarejestrować. Chciałby pomoc przy przenosinach forum.

Dubelt 

Samochód: Touareg '04 R5/manual
Wysłany: 2019-05-23, 12:12   

Przypominam że nie ma problemu abym u siebie nieodpłatnie postawił virtualke - bedziemy mieli darmowe parkowanie forum.

Na ile ten kolega określił całą operację?

toucin

Wysłany: 2019-05-23, 12:59   

pisano juz to wiele razy niema właściciela tego forum lub zależy mu na tym żeby ono opadło ktoś rozwija forum na fejsie moze to z tym jest zwiazane, nie obchodzi mnie to niemam fejsa i nie bede mial . Rochserv stawia nowe forum narazie wszystkiego sie uczymy ale nic nie stoi na przeszkodzie tam sie zalogowac i zadawac pytania bedziemy starali sie pomagac :mrgreen: :roll:

rochserv 
Magik

Samochód: T. 3.0 TDI
Wysłany: 2019-05-23, 13:02   

Dubelt, wiesz jakie zasoby jesli chodzi o przestrzen i transfer popularne forum zuzywa ?
Białas, technicznie przenosiny nie sa problemem tylko marne zarzadzanie a wlasciwie jego brak od b. długiego czasu .
Na tym tle silnik ,baza czy szata graficzna to drugorzedne sprawy .

toucin

Wysłany: 2019-05-23, 15:51   

rochserv napisał/a:
Dubelt, wiesz jakie zasoby jesli chodzi o przestrzen i transfer popularne forum zuzywa ?
Białas, technicznie przenosiny nie sa problemem tylko marne zarzadzanie a wlasciwie jego brak od b. długiego czasu .
Na tym tle silnik ,baza czy szata graficzna to drugorzedne sprawy .

Podpisuje sie pod tym dwoma ręcami

Vicyn 
Weteran

Samochód: M-B GLC 220d
Wysłany: 2019-05-23, 21:21   

Pany, większość wie jak jak jest. Ja Taboreta już nie mam ale nadal się martwię o forum i próbuję go reanimować jak tylko się da (proszę nie sugerować się rzadkimi odwiedzinami :-P )
Za domenę można zapłacić "bez wiedzy" właściciela, tak jak to było ostatnio. Niestety ciągły brak czasu nie pozwala na większe zagłębienie się w temat i na spotkanie z Adminem. Gdzieś po głowie lata myśl aby z nim się spotkać i się dogadać.
Na ten moment jest jak jest niestety.

Białas 
LPG Stag Manual

Wysłany: 2019-05-24, 06:38   

Trzeba by mieć dostęp do panelu administracyjnego tego hostingu na którym stoi obecne forum. Dostęp z uprawnieniami przynajmniej do odczytu i pobrania bazy zawartości forum.

Co do ceny to śliska sprawa, bo trudno jest z góry ocenić ile to zajmie. Na razie to są gruszki na wierzbie. Czasem wystarczy jeden wieczór z piwem w ręku, a czasem 3 tygodnie rozkminiania i szarpania to mało.
Idealnie byłoby móc pobrać bazę z postami i na boku próbować ją migrować. Czasem tabele bazy są proste jak drut, a czasem (jeśli baza była często przerabiana, migrowana) są ułożone jak krzyżówka na 500 haseł.

A mój Touareg co prawda 2 tydzień w warsztacie stoi, ale jest już po regeneracji pompowtrysków, teraz jeszcze na zestawienie rozrządu czeka (trzeba silnik wyjmować).

Michał

Odpowiedz do tematu