Jak chronić dziecko przed urazami w foteliku samochodowym

Omówiliśmy już znaczenie fotelika samochodowego dla dziecka i jego bezpieczeństwo. Teraz porozmawiajmy o tym, jak możesz zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku w foteliku samochodowym.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w foteliku samochodowym:

Pierwsza rzecz, nie zapomnij umieścić dziecka w foteliku samochodowym prawidłowo, bez żadnego ryzyka. Trzymaj fotelik samochodowy w prawidłowej pozycji, dostosuj wysokość do wieku i rozmiaru dziecka. Zapewne zauważyłeś, że wszystkie foteliki samochodowe są dostarczane z instrukcją, ale jeśli nie wiesz jak jej używać, zapytaj sprzedawcę.

Nie kupuj też nowego fotelika, bo to tylko zwiększy wagę samochodu i szyi dziecka.

Używaj fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy:

Jeśli użyłeś fotelika samochodowego skierowanego tyłem do kierunku jazdy, wtedy będzie to bezpieczniejsze dla Twojego dziecka, ponieważ jeśli zdarzy się wypadek samochodowy, wtedy Twoje dziecko będzie bezpiecznie trzymane wewnątrz samochodu i nie będzie mogło zrobić sobie krzywdy.

Dobrze przykryj dziecko:

Nie zostawiaj dziecka na zewnątrz samochodu, jeśli nie używasz fotelika samochodowego to zakryj dziecko przed słońcem kapeluszem. Nie zostawiaj dziecka poza samochodem nawet na sekundę.

Pasy bezpieczeństwa:

Zawsze używaj pasów bezpieczeństwa, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo w samochodzie. Jeśli nie wiesz, gdzie go znaleźć, sprawdź w instrukcji obsługi swojego samochodu.

Foteliki dziecięce:

Jeśli jeździsz po mieście to musisz używać fotelików dla dzieci, w przeciwnym razie dobrym pomysłem jest trzymanie dziecka w foteliku samochodowym montowanym tyłem do kierunku jazdy.

Nie trzymaj kluczyków samochodowych w pobliżu samochodu:

Trzymaj klucze z dala od dziecka, ponieważ są one łatwo dostępne i szansa, że dziecko zostanie skrzywdzone jest większa.

Wnioski:

Powyższe punkty są najważniejszymi rzeczami, o których należy pamiętać podczas używania fotelika samochodowego, w przeciwnym razie będzie to niebezpieczna sytuacja. Tak więc, nie zapomnij przestrzegać tych punktów i dbaj o swoje dziecko.