Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukiwanie przedliftowego V6 TDI
Autor Wiadomość
r2r 

Samochód: '06 BKS
Wysłany: 2017-08-24, 08:34   Poszukiwanie przedliftowego V6 TDI

EDIT:
Zmodyfikowałem delikatnie nazwę tematu, ponieważ kilka innych Touareg'ów się tu przewija ;)

Witam,
Zainteresował mnie poniższy Touareg
https://www.olx.pl/oferta...D5-IDnwtE2.html

Jest komuś znany?
Samochód od 2012 w PL i miał 4 właścicieli.
Napisałem już do użytkownika marco467 w sprawie sprawdzenia VIN'u
Ostatnio zmieniony przez r2r 2017-10-02, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  

Marcus 

Samochód: Touareg 3.0 tdi (240) 270 KM 600nm 2008r
Wysłany: 2017-08-24, 10:33   

cena dobra. pozostaje pytanie dlaczego taka?
Zwróć uwagę na rozrząd ale koniecznie na zimnym silniku. dokładnie obejrzyj od spodu auto bo 4 właścicieli w PL jest bardzo podejrzane.

r2r 

Wysłany: 2017-08-24, 15:14   

Rozrzut właścicieli jest spory, od 6 m-cy do 3 lat - ciężko wyciągnąć sensowne wnioski.
Poza rozrządem, silnikiem dyfra na co zwrócić szczególną uwagę? Jakieś inne typowe problemy Touarega?

rochserv 
Magik

Samochód: T. 3.0 TDI
Wysłany: 2017-08-24, 15:47   

r2r, w tym aucie nie ma tanich napraw wiec warto pojechac na konkretny przegląd przed zakupem i pelny program czyli : diagnostyka komp , zawiecha, hamulce , światła, sprawdzenie wszystkich mechanizmow, napedów, skrzynia, wycieki , oslony , lakier itd.
Moze auto jest akurat ok , ale nie ma sie co napalac i caly czas miec w glowie że i tak pakiet startowy za 2-5 tys.
Na wersję Kong to tez przez palce bym patrzył , bo to nie tylko znaczek i chromowane nakładki ale tez dvd w suficie i pare innych drobiazgow.

r2r 

Wysłany: 2017-08-24, 20:41   

Na King Kongu specjalnie mi nie zależy. Bardziej przekonuje mnie ogólny wizualny stan auta, nie wygląda na zmęczone.
Trochę mniej liczyłem na pakiet startowy - jeśli możesz to rozwiń temat.
Zacznę od tego, że podjadę i obejrzę samochód osobiście i zobaczę czy w ogóle jest sens jechać na duży przegląd - najbliższe ASO/Lellek dopiero po weekendzie może wrzucić Touarega na podnośnik.

rochserv 
Magik

Wysłany: 2017-08-24, 22:04   

Pakiet startowy był na forum wałkowany , w skrócie : zawsze w kupionym aucie coś wyjdzie do zrobienia.

syngress 
Breathcrumb

Samochód: Touareg R5 TDI 175KM 2004r.
Wysłany: 2017-08-25, 23:29   

r2r napisał/a:
Na King Kongu specjalnie mi nie zależy. Bardziej przekonuje mnie ogólny wizualny stan auta, nie wygląda na zmęczone.

To jest utarty i zgubny sposób weryfikowania stanu pojazdu.

Jeśli gałka i kierownica są przetarte, to oznacza, że pojazd jest złojony i nie można go brać !?

Bzdura ! Jak byś zobaczył mojego Tur'a jak go brałem od gościa, byś się na pięcie obrócił.

Faceta interesowało jedno, cykliczne lanie nowego oleju. I jeździł sobie.

Do chwili obecnej zasuwam, pojazd jest dynamiczny, zero problemów z silnikiem, zero awarii (tfu, tfffu, odpukać)..

Wiadomo, że do używki i tak swoje dołożysz, żeby go doprowadzić do takiego stanu "jak ty chcesz", ale nie sugeruj się tym jak wygląda w środku. Jedź z kimś kumatym, sprawdźcie bebechy !
Ostatnio zmieniony przez syngress 2017-08-27, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  

r2r 

Wysłany: 2017-08-26, 18:30   

Spokojnie, chciałem tylko podpytać na co dodatkowo zwracać uwagę - nie kupuję auto w oparciu tylko i wyłącznie o stan foteli ;) Po prostu na tle innych w tym budżecie wyglądał całkiem znośnie.
A ten konkretny Tuareg na pewno nie jest wart tych pieniędzy.
Po oględzinach odpuściłem temat pomimo zbicia ceny o ponad 4kPLN ;)
Nadwozie nie jest tragiczne, przeważnie 120-150 mikronów, ale za to przerysowany prawy tył /drzwi + błotnik/ lewe tylne drzwi również zagięte na dole. Zderzak przedni do wymiany /popękany malowany niezbyt starannie wcześniej/, błotniki przednie obydwa po korekcie, uszkodzone nadkole prawe przód.
Cała buda po polerce, również niezbyt fachowo wykonanej.
Ale to dopiero początek - webasto nie działa, brak możliwości połączenia poprzez interfejs. Maglownica chce się rozpaść przy próbie skręcenia w prawo, to nawet nie stuki ale ordynarne uderzenia i wycie. Keyless nie działa w drzwiach kierowcy w innych podobno tak :lol:
Dwa wtryski leją już nieco - korekcje na poziomie 0,9-1,1. Samochód potrafi samoczynnie puścić dyma na postoju - podczas jazdy również nie ma z tym problemu ;-)
Czujniki parkowania nie działają - również brak komunikacji z modułem.
Hamulce miały być wymienione 4kkm temu a z przodu jest 2mm rantu na tarczy, tył sporo gorzej.
Opony DOT '11 i wystrzępione po zewnętrznej - po prostu bieżnik opony się potargał :shock: :roll:
Podobno są do niego zimówki, ale nie chciałem już tracić czasu na ich oglądanie.
Stan napędów oraz podwozia również sobie odpuściłem.
Dodatkowo po VIN wyszło, że ostatnia wizyta w ASO była końcem 2011r przy przebiegu 225kkm - aktualny przebieg to 221kkm :lol:
:roll:
A samochód wg. sprzedającego bez wkładu finansowego - te "delikatne" niedociągnięcia mu nie przeszkadzają - nie ma zamiaru ich naprawiać :!:

pisula1 

Samochód: Touareg 2006 3.0 TDI 277KM/BKS
Wysłany: 2017-08-27, 00:50   

r2r, nie napalaj się,rozglądaj się,oglądaj,sprawdzaj,obserwuj ,.dzwoń,targuj się,negocjuj ....NIE BĄDŹ NAPALONY, :mrgreen: ,.............i czytaj nasze forum :-D rochserv, dlatego pakiet startowy sprzedający wliczają w cenę................dlatego pakiet razy 2 :-D :-D

rochserv 
Magik

Wysłany: 2017-08-27, 19:31   

99 %. ludzi napala sie na wygląd , wiec nawet zlom sie sprzeda byle tylko go wypicować.

marioti

Samochód: V10, 2005
Wysłany: 2017-08-28, 08:44   

a V10 to już będzie za dużo, jak na twoje oczekiwania? bo z Opola miałeś niedaleko do mnie :mrgreen:

ehubert

Samochód: Tur 2,5 R5
Wysłany: 2017-08-28, 09:34   

marioti napisał/a:
a V10 to już będzie za dużo, jak na twoje oczekiwania? bo z Opola miałeś niedaleko do mnie :mrgreen:

Jak sprzedam swojego R5 to wpadnę obejżeć :)

r2r 

Wysłany: 2017-08-31, 20:27   

V10 mnie przerasta ;) ale dziękuję za propozycję

marioti

Samochód: V10, 2005
Wysłany: 2017-09-01, 08:41   

Zupełnie rozumiem cię. Sam szukałem 3,0 jako takie optimum pomiędzy mocą a spalaniem. Niestety 8-mies. poszukiwań i nic godnego uwagi. I wtedy trafił się V10 :)

r2r 

Wysłany: 2017-09-01, 11:26   

Touareg od zawsze mi się podobał, teraz przyszedł czas, żeby znaleźć coś dla siebie.
Szukam od niespełna 2m-cy, więc nie jest źle - może w końcu coś się trafi.

W międzyczasie oprócz powyższego obejrzałem jeszcze parę innych:

https://www.olx.pl/oferta...D5-IDnYepi.html
Szrot jakich mało - silnik ledwo zapalił - podobno po odbudowie z powodu uszkodzonego wtrysku który co dziwne przelał i pękł wał. Nadwozie oraz wnętrze bardzo mocno wyeksploatowane, nawet nie sprawdzałem go dokładnie, bo nie miało to większego sensu.

https://www.olx.pl/oferta...D5-IDnslaS.html
Słychać rozrząd przy odpalaniu, podczas jazdy coś wyje i drży - możliwe, że to wyząbkowane opony ale pewności nie ma. Buda porysowana, w paru miejscach dość głęboko, kwitnące parchy w okolicy tablicy na tylnej klapie. Przykopca delikatnie na postoju oraz jest nieco ospały/słaby podczas jazdy. Również nie drążyłem tematu, więc nie wiem co tam w kompie siedzi czy jak wygląda powłoka lakiernicza.

https://www.olx.pl/oferta...D5-IDkaaps.html
Czujnik lakieru pokazał jakieś kombinacje na drzwiach, ale bez tragedii - reszta ok. Wtryski całkiem dobrze - korekcje nie większe niż 0,3. Niestety zabrakło czasu na jazdę próbną, więc nie wiem co w trawie piszczy. Wg. właściciela klapy kolektorów do wymiany, bo czasami brakuje mu mocy w górnej partii obrotów - dziwne, że nie było żadnych błędów silnika.

Przy okazji pytanie: macie kogoś pewnego od sprawdzania historii serwisowej po VIN?
Czasami podjechanie z właścicielem do ASO nie jest takie proste ;)

Odpowiedz do tematu