Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mechanizm wycieraczek
Autor Wiadomość
Vicyn 
Weteran

Samochód: TOUAREG R5
Wysłany: 2018-05-31, 12:24   

U mnie mechanik jakoś sobie z tym poradził...

kadzislaw 

Samochód: Touareg 3.0TDI 2005r.
Wysłany: 2018-08-27, 21:20   

Może od początku. Wycieraczki zaczęły działać trochę dziwnie - do połowy, potem kilka krótkich ruchów przód tył i pozostawały w połowie. Po ponownym włączeniu zapłonu wycieraczki wracały do położenia bazowego. Szybki wniosek - może mają ciężko - pomogę ręcznie. Efekt - urwane ramię. Demontaż, spawanie, przy okazji usprawnienie już trochę ciężko chodzących mechanizmów. Zadowolony z siebie zamontowałem i d..a. Nic się nie zmieniło. Po głębszej analizie okazało się, że tulejka, w której chodzi trzpień napędzający wychodzący z przekładni ślimakowej jest już niemal całkowicie wytarta, a kołnierz od zewnątrz jest ułamany. Od wewnątrz ścianka tej tulejki miała niecały - 1mm, a od zewnątrz około 2mm i trzpień miał potworne luzy. Wniosek - ze względu na luzy przekładnia ślimakowa się klinuje i nie może działać. Dorobiłem tulejkę, wkleiłem - szczęśliwy. Zamontowałem bez mechanizmu wycieraczek - próba - pabam - działają. Złożyłem wszystko do kupy, zamontowałem i ..... dalej nie działają. Jak odłączę wycieraczki (wyciągnę wtyczkę), ręką odciągnę wycieraczki (chodzą luźno, bez oporu), to po włączeniu zapłonu wracają do pozycji bazowej i to jedyny ruch jaki na dzień dzisiejszy wykonują. To tak celem wstępu. Moja diagnoza na dzisiaj - uszkodzona elektronika. Posiadam wersję silniczka - 7L955119K. Może ktoś spotkał się z czymś podobnym, zimne luty itp? Bawić się w naprawy, czy pozostaje kupno drugiego? A może problem tkwi gdzie indziej - np. w układzie sterowania w samochodzie?

sserek 

Samochód: Turek 3.2 V6 USA
Wysłany: 2018-08-29, 20:08   

może teraz spróbuj im pomóc ręką - uruchom manetką i jak nie ruszą się to pociągnij ramię ręką
jak demontowałem ramiona wycieraczek a później składałem, nie chciały zadziałać przy pierwszym uruchomieniu - dopiero jak ruszyłem je ręką to poszły, później chodziły jak dotychczas

Żeglarz 

Samochód: Touareg
Wysłany: 2018-08-30, 08:35   

Tu niz poza wiązką nie przychodzi do głowy.

kadzislaw 

Samochód: Touareg 3.0TDI 2005r.
Wysłany: 2018-08-30, 14:06   

Nie wiem czy jest napisane gdzieś o tym w wątku - starałem się przeczytać uważnie. Wystarczyło zamknąć klapę od silnika - shame.
Zanim to "odkryłem" zdążyłem kupić drugi silniczek - także jak ktoś potrzebuje mam na zbyciu :-D

Odpowiedz do tematu